
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 days ago) |
| Max Supply Voltage | 3.8 V |
| Min Supply Voltage | 1.85 V |
| Data Rate | 2 Mbps |
| Current - Receiving | 8.7 mA |
| Current - Transmitting | 8.2 mA to 126.7 mA |
| RAM Size | 32 kB |
| Output Power | 10.5 dBm |
| Number of SPI Channels | 2 |
| Number of I2C Channels | 1 |
| Number of UART Channels | 7 |
| Number of GPIO | 31 |
| Sensitivity (dBm) | -94 dBm |
| Schedule B | 8517690000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | FULL PRODUCTION (Last Updated: 6 days ago) |
| Number of Digital IO | 31 |
| Flash Memory Size | 256 kB |
| Number of USART Channels | 3 |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$11.70317
Ext.Price$11.70317
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $11.70317 | $11.70317 |
| 10 | $10.14173 | $101.41730 |
| 25 | $9.55460 | $238.86500 |
| 50 | $9.00146 | $450.07300 |
| 100 | $8.48042 | $848.04200 |
